Bob Dylani kontsert oli mõttetu, sama hästi oleks minemata võinud jätta. Istusin seal saali keskel ja vaatasin kauguses helendavat lava, kus üks tume kriipsujuku imelikku mussi tegi. Mõne aja pärast läksin lava ette ja siis oli veits parem, sest nüüd oli näha Bobi nägu ka aga ega seal midagi erilist näha ei olnud, lihtsalt üks vana mees, kes tegi muusikat, millest ma aru ei saanud. Sellel oli ka oma hea pool, sest arvatavasti oleks olnud veel hullem, kui ta oleks seal hirmsasti poosetanud ja kuueteist aastast mänginud. Selle asemel oli ta lihtsalt nii nagu ta on, tavaline vana inimene.
Sain ka sellest aru, et tegelikult polegi sel tähtsust mida ta praegu teeb, ta on ju kõigest inimene, las ta elab ja kuna ta on muusik, eks ta siis annab ka kontserte. Aga kui mõtlema hakata mida kõike ta on oma elu jooksul korda saatnud, kui palju maailma muutnud/mõjutanud, siis ajab pea segamini ja aukartus kisub naha alla.
Praegu ta lihtsalt on, elab nagu me kõik aga (Josef Brodski sõnadega) tema suurus selgub siis, kui teda enam pole, selle augu suuruse järgi, mis temast maha jääb.
Noh ja õnneks jäävad seda auku täitma tema plaadid ja laulutekstid :).
Naljakas on ka see, et Bob Dylan on üks mu lemmika artiste, kuigi tegelikult olen kuulanud ainult mõnda üksikut tema albumit (umbes nelja tema viiekümnest või kui palju tal neid ongi) ja millegi pärast langevad need albumid tema algusperioodi. Just see esimene on kõige südamelähedasem. Selle pärast mul ei olnudki erilisi ootusi kontserdi suhtes, sest praegu ei ole kuuekümnendad, siis oleks olnud aga arvatavasti juba seitsmekümnendatel enam mitte. Maitse asi.